Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2018 - 04:45

ΚΑΟΔ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Α2 Γυναικών: Οι διαιτητές της 17ης αγωνιστικής

Η Α2 Γυναικών συνεχίζεται με την 17η αγωνιστική σε Βορρά και Νότο, με την ελληνική ομοσπονδία να ανακοινώνει τους διαιτητές των αγώνων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι κομισάριοι:

1ος Όμιλος

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου

Α Κλ. Ηλιούπολης 12.00 ΓΣ Ηλιούπολις – ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου Ορφανός Εμμ.-Φακώνας (Τεφτίκης)

Σπόρτιγκ 13.00 ΑΟ Σπόρτιγκ – ΓΣ Ίκαρος Καλλιθέας Παπαφωτίου-Πλιάκας (Καρούσης)

Κοντόπευκου 14.00 ΓΣ Αγίας Παρασκευής – ΣΔΥ Τρίπολης Μπιστιζάνος-Τσαούσογλου (Κουκάκης)

Μελισσίων 19.30 ΚΑΟ Μελισσίων – ΑΟ Άρης Πετρούπολης Καλαϊτζάκης-Κομιανός (Ευστρατίου)

2ος Όμιλος

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου

Νέου Ρυσίου 12.00 ΑΜΣ Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – ΜΣΓ Απόλλων Καλαμαριάς Σελεβός-Δέλας (Τοζακίδης)

ΕΑΚ Βόλου 12.00 ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα Γιαννούλης Στ.-Καστόρης (Μόρφη Γ.)

ΕΑΚ Σταυρούπολης 13.30 ΕΟ Σταυρούπολης – ΓΣ Ηρακλής Κουκουλεκίδης-Καρκαλέτσης (Αχταρίδης)

ΔΑΚ Σερρών 14.00 ΑΟ Σερρών – ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης Πράτος-Τσαλκιτζής Αρ. (Γιαβρής)

Αγίου Θωμά Λάρισας 14.00 Ολύμπια ΓΣ Λάρισας – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος Κέτουλας-Αβραμίδου (Αγορογιάννης)

Δ. Κραχτίδης 14.00 ΑΣ Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαίας Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης (Βάτσιος)

Basketblog23 Φεβρουαρίου 2017 - 18:37

Α2 Γυναικών: Οι διαιτητές της 16ης αγωνιστικής

Η δράση συνεχίζεται στους δύο ομίλους της Α2 Γυναικών και σήμερα (16/2) ανακοινώθηκαν οι διαιτητές των αγώνων σε Νότο και Βορρά.

Αναλυτικά διαιτητές και κομισάριοι της 16ης αγωνιστικής:

1ος Όμιλος

Κυριακή 19 Φεβρουαρίου

Πετρούπολης 14.30 Άρης Πετρούπολης-Αγ. Παρασκευή Αντωνιάδης-Αυγερινός (Παππάς)

Π. Νικολαϊδης 19.30 Φάρος-Σπόρτιγκ Διμπινούδης-Σκαλτσής (Μόρφης Στ.)

Εσπέρου 12.00 Ίκαρος Καλλιθέας-Κυρίαρχοι Σιδέρης-Πηλοϊδης (Πετρακάκης Μιχ.)

Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολη-Αρκάδι Ελ Ανύ-Ντάγκας (Ευστρατίου)

Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Μελίσσια Κιουλάφας-Αθανασόπουλος (Ζερβούδης)

2ος Όμιλος

Κυριακή 19 Φεβρουαρίου

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων (κθ) 13.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Σταυρούπολη Τσιρόγλου-Ιορδανίδης (Ράπτης)

Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-ΑΟ Σερρών Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης (Καυχίτσας)

Χρ. Χριστοδούλου 14.00 Ασπίς Ξάνθης-Αναγέννηση Ν.Ρ. Ζαχαριάδης-Λαλλά (Σαλικίδης)

Δ. Κραχτίδης 14.00 Τιτάνες Δράμας-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ. (Λιρίδης)

ΔΑΚ Πυλαίας 13.30 ΑΕ Πυλαίας-Ολυμπιακός Βόλου Χατζηχαρίσης-Θωμόπουλος (Κασαπίδης)

Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου

ΔΑΚ Καλαμαριάς 19.00 Απόλλων Καλ.-Πιερικός Αρχέλαος Λελούδας-Γεωργούλης (Λαδόπουλος)

Basketblog16 Φεβρουαρίου 2017 - 19:39

Οι κλήσεις Παίδων/Παμπαίδων

Στο κλειστό γυμναστήριο της Μίκρας Β’ θα συγκεντρωθούν ξανά τα κλιμάκια Βορρά της Εθνικής Ελλάδας Παίδων και Παμπαίδων, για να πραγματοποιήσουν προπόνηση. Όπως γνωστοποίησε η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης, με ανακοίνωσή της, οι Παίδες θα συναντηθούν την Τρίτη (31/01, 16.30) για να τεθούν υπό την τεχνική καθοδήγηση των ομοσπονδιακών τεχνικών. Έχουν κληθεί, για προπόνηση, οι εξής παίκτες: Ζούντσας Γιώργος (Άρης), Σιδηροηλίας Ιωάννης (Άρης), Κοτρώτσιος Γιώργος (Άρης), Πετανίδης Κυριάκος (Άρης), Γκύζης Γιώργος (Μαντουλίδης), Πεταλάς Χρήστος (Μαντουλίδης), Κωστίκας Γεώργιος (ΠΑΟΚ), Κλωνάρας Δημήτρης(ΠΑΟΚ), Βακουφτσής Φίλιππος (ΠΑΟΚ), Καραγεωργίου Αντώνης (ΠΑΟΚ), Σούλης Θεόδωρος (Νέοι Αθλητές Νίκης Βόλου), Κουρτίδης Βαλάντης (Άρης), Τσούκας Αθανάσιος (Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γρεβενών), Διαλεσιώτης Ηλίας (Άρης), Μητσιώνης Κώστας (Πρωτέας Ηγουμενίτσας), Γεωργαλάς Φώτης (Α.Κ. Αστέρια), Παναγιώτου Αγάπιος (Απόλλων Δράμας), Παπαδόπουλος Δημήτρης (ΑΓΕ Πιερίας), Παπαπασχάλης Πασχάλης (Εύοσμος Δόξα Ελπίδας), Κονσουλας Ιωάννης (ΠΑΟΚ), Πράπας Στέργιος (Άρης), Τσάμης Παναγιώτης (Αστέρας Καβάλας), Παπαγιάννης Γιώργος (Α.Ε. Κοζάνης), Βαζούκης Ιωάννης (Πρωτέας Ηγουμενίτσας) και Κοχλιαρίδης Κώστας (Μαχητές Δόξας Πεύκων). Επίσης, την Τρίτη (31/01, 15.00) στο ίδιο κλειστό θα πραγματοποιηθεί προπόνηση των Παίδων. Συγκεκριμένα, οι νεαροί διεθνείς που καλούνται να δώσουν το παρών είναι οι Ζησόπουλος Παναγιώτης (Πιερικός Αρχέλαος), Βουρτζούμης Απόστολος (Άρης), Αμοιράς Χρήστος (Αρίων Ξάνθης), Χαραλαμπίδης Παντελής (Σκυδραϊκός), Τσαπράζης Νικόλαος (Ολυμπιακός Βόλου), Γιαννουλτσης Ιωάννης (Πανεδεσσαϊκός), Λάρσον Χάρης (Κ.Ε. Φαίακας), Λογοδότης Παναγιώτης (Αιολικός Βόλου), Σουκερας Πέτρος (Κ.Ε. Φαίακας), Σποντης Στέργιος (Ίκαροι Γιαννιτσών), Τζιοβάρας Κωνσταντίνος (Πιερικός), Ζεϊμπέκης Αλέξανδρος (Άρης), Παπαδόπουλος Θεολόγος (Α.Κ. Αστέρια), Μπακογλίδης Άκης (Μαντουλίδης), Παρίσης Δημήτρης (Μαντουλίδης), Μαρακας Θρασύβουλος (Ηρακλής), Θεογιάννης Βασίλης (Εύοσμος Δόξα Ελπίδας), Αστεριάδης Αστέριος (ΠΑΟΚ), Κουσιας Νικόλαος (ΠΑΟΚ), Γεωργίου Γεώργιος(Τιτάνες Δράμας), Μαργαριτόπουλος Νίκος (Κεραυνός Λάρισας), Παγώνης Αθανάσιος(ΓΑΣ Κουφαλίων), Φιλοξενίδης Κωνσταντίνος (Π.Ο. Μουδανιών), Κολιος Λεωνίδας (Άργος Ορεστικό), Νέστωρας Τάσος (Άργος Ορεστικό), Σιδηρόπουλος Άκης (ΠΑΟΚ) και Χασάπης Αστέριος (Σίθωνες)

Basketblog27 Ιανουαρίου 2017 - 17:48

Α2 Γυναικών: Οι διαιτητές της 13ης αγωνιστικής σε Βορρά-Νότο

Με την 13η αγωνιστική συνεχίζεται η Α2 Γυναικών και η ΕΟΚ γνωστοποίησε τους διαιτητές των παιχνιδιών σε ομίλους Βορρά και Νότου.

Αναλυτικά διαιτητές και κομισάριοι της 13ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών:

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

1ος Όμιλος

Εσπέρου 12.00 Ίκαρος Κ.-ΣΔΥ Τρίπολης Σωτηρχέλης-Κατσαπρακάκης (Παπαγιαννόπουλος)

Π. Νικολαϊδης 12.30 Φάρος Κερατσινίου-ΟΚΑ Αρκάδι Ρεθύμνου Παπαδημητρόπουλος-Μυλωνάς (Λημνιάτης)

Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-Ελευθερία Μοσχάτου Γρίβα-Καλογριάς (Ζώης)

Κοντόπευκου 19.15 Αγ. Παρασκευή-ΚΑΟ Μελισίων Λύρας-Δαβιδέλης (Ευστρατίου)

Καμινίων 21.00 Κυρίαρχοι-Άρης Πετρούπολης Κοτσώνης-Γαρινή (Τζουβάρας)

2ος Όμιλος

Ν. Ρυσιου 12.00 Αναγέννηση-Πυλαία Τσούλης-Καρκαλέτσης (Αχταρίδης)

Χ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς Ξάνθης 2001-Ολύμπια Λάρισας Ζαχαριάδης-Λάλα (Σαλικίδης)

ΕΑΚ Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Ολυμπιακός Β. Σαρακενίδης-Χρυσάφης (Λαδόπουλος)

ΔΑΚ Σερρών 14.00 ΑΟ Σερρών-Τιτάνες Δράμας Θωμόπουλος-Θεοδωρίδης (Γιαβρής)

ΣΣ Κατερίνης 14.00 Πιερικός-ΠΑΣ Γιάννινα Σελεβός-Πλατέλα (Βάτσιος)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ.-Ηρακλής Λουλουδιάδης-Γρεκός (Τζιοπάνος)

Basketblog24 Ιανουαρίου 2017 - 19:21

Α2 Γυναικών: Οι διαιτητές της 10ης-11ης αγωνιστικής

Η Α2 Γυναικών επιστρέφει με την 11η αγωνιστική που θα πραγματοποιηθεί αυτή την Κυριακή (15/01) ενώ την Τετάρτη (18/01) θα γίνουν οι εξ αναβολής αγώνες της 10ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά διαιτητές και κομισάριοι όπως τους γνωστοποίησε η ΕΟΚ:

Κυριακή 15 Ιανουαρίου

1ος Όμιλος

Ρεθύμνου 12.00 Αρκάδι-Τρίπολη Μαυρέλης-Παπαδόπουλος Χρ. (Πετράκης Ν.)

Μελισσίων 14.30 Μελίσσια-Τρίπολη Χριστοδουλάκης-Αυγερινός (Ζερβούδης)

Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολη-Κυρίαρχοι Ισιγώνης-Δαβιδέλης (Μίχας)

Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχ.-Ίκαρος Καλ. Καλογριάς-Γαρινή (Δραμεσιώτης)

Πετρούπολης 14.30 Άρης Πετρ.-Φάρος Κερατσινίου Ραχιώτης-Αργυρούδης (Παπαδόπουλος Κ.)

2ος Όμιλος

ΕΑΚ Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Σέρρες Χατζημπαλίδης-Θεοδωρίδης (Καυχίτσας)

Νεάπολης Λάρ. 19.00 Ολύμπια Λάρ.-Ηρακλής Ντόγκας-Χρυσάφης (Βαρνάς)

ΕΑΚ Βόλου 13.30 Ολυμπιακός Β.-Αναγέννηση Ν.Ρ. Παπαθωμά-Γκούτας (Μηναρετζόπουλος)

Δ. Κραχτίδης 15.00 Τιτάνες Δράμας-Πιερικός Αρχέλαος Τοκμακίδης-Πλατέλα (Λιρίδης)

ΔΑΚ Πυλαίας 13.30 Πυλαία-Απόλλων Καλ. Παπαθανασίου-Μαλτέσιος (Ανδρίτσος)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 14.00 Γιάννινα-Ασπίς 2001 Ξάνθης Τσιρόγλου-Ιορδανίδης (Κανελλόπουλος)

Τετάρτη 18 Ιανουαρίου

1ος Όμιλος

Σπόρτιγκ 19.15 Σπόρτιγκ-Αγ. Παρασκευή Πλιάκας-Αθανασόπουλος (Καρούσης)

Καμινίων 21.00 Κυρίαρχοι-Μελίσσια Αντωνιάδης-Καλογριάς (Μπουρνάς)

Εσπέρου 19.00 Ίκαρος Καλλιθέας-Ηλιούπολη Αυγερινός-Δημουλάς (Δραμεσιώτης)

Π. Νικολαϊδης 19.30 Φάρος-Ελευθερία Μοσχ. Κόλιας-Σιδέρης (Πετρίδης)

ΑΚΔ Τρίπολης 16.00 Τρίπολη-Άρης Πετρούπολης Ασημακάκη-Καββαδάς (Κουκάκης)

2ος Όμιλος

Ν. Ρυσιου 20.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Σταυρούπολη Αγραφιώτης Γρ.-Τσανακτσίδης (Λαδόπουλος)

ΔΑΚ Σερρών 18.00 Σέρρες-Ολύμπια Λάρ. Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ. (Γιαβρής)

ΣΣ Κατερίνης 16.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ολυμπιακός Β. Σαλεβός-Καρκαλέτσης (Γιαμούζης)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 19.00 Απόλλων Καλ.-Τιτάνες Δράμας Χατζημπαλίδης-Χατζηκώστας (Αχταρίδης)

Χρ. Χριστοδούλου 16.00 Ασπίς 2001 Ξάνθης-Πυλαία Ζαχαριάδης-Γιαννούλης Αναστ. (Σαλικίδης)

Ιβανώφειο 19.00 Ηρακλής-Γιάννινα Θεοδωρίδης-Θωμόπουλος (Καυχίτσας)

Basketblog12 Ιανουαρίου 2017 - 21:05

Α2 Γυναικών: Οι διαιτητές της 10ης αγωνιστικής

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίζεται με την 10η αγωνιστική,με τους διαιτητές να ανακοινώνονται από την ελληνική ομοσπονδία.

Αναλυτικά οι διαιτητές και κομισάριοι:

Κυριακή 8 Ιανουαρίου

1ος Όμιλος

Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-Αγ. Παρασκευή Πλιάκας-Αθανασόπουλος (Καρούσης)

Καμινίων 12.00 Κυρίαρχοι-Μελίσσια Αντωνιάδης-Καλογριάς (Μπουρνάς)

Εσπέρου 12.00 Ίκαρος Καλ.-Ηλιούπολη Αυγερινός-Δημουλάς (Δραμεσιώτης)

Π. Νικολαϊδης 19.30 Φάρος-Ελευθερία Μοσχ. Κόλιας-Σιδερής (Πετρίδης)

ΑΚΔ Τρίπολης 13.00 Τρίπολη-Άρης Πετρούπολης Ασημακάκης-Καββαδάς (Κουκάκης)

2ος Όμιλος

Ν. Ρυσίου 12.00 Αναγέννηση ΝΡ-Σταυρούπολη Αγραφιώτης Γρ.-Τσανακτσίδης (Λαδόπουλος)

ΔΑΚ Σερρών 14.00 Σέρρες-Ολύμπια Λάρισας Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ. (Γιαβρής)

ΣΣ Κατερίνης 14.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ολυμπιακός Β. Σελεβός-Καρκαλέτσης (Γιαμούζης)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλ.-Τιτάνες Δράμας Χατζημπαλίδης-Χατζηκώστας (Αχταρίδης)

Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς 2001 Ξάνθης-Πυλαία Ζαχαριάδης-Γιαννούλης Αναστ. (Σαλικίδης)

Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Γιάννινα Θεοδωρίδης-Θωμόπουλος (Καυχίτσας)

Basketblog 3 Ιανουαρίου 2017 - 22:03

33ο Τουρνουά Χριστουγέννων Παίδων «Πέτρος Καπαγέρωφ»

Στο Καρπενήσι Ευρυτανίας θα διεξαχθεί το 33ο Τουρνουά Χριστουγέννων Παίδων «Πέτρος Καπαγέρωφ» το διάστημα 26 έως 30 Δεκεμβρίου 2016. Το τουρνουά διοργανώνεται από την ΕΟΚ, την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, το Δήμο Καρπενησίου, την Πανευρυτανική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης και την ΕΣΚΑΣΕ.

Επικεφαλής Προπονητής είναι ο Σύμβουλος Ανάπτυξης Παίδων, κ. Κώστας Πολίτης.

Οι Ομοσπονδιακοί προπονητές που θα συμμετέχουν είναι οι κ.κ. Γιώργος Δήμος, Θεόδωρος Αστεριάδης και Χρήστος Σγουρίτσας.

Οι Περιφερειακοί προπονητές που θα συμμετέχουν είναι οι κ.κ. Γιώργος Καλαϊτζής, (ΕΣΚΑ), Αθανάσιος Ράμμος, (ΕΣΚΑΝΑ) και Ιωάννης Μπιτζάνης (ΕΚΑΣΘ). Επίσης θα συμμετέχει και μία ομάδα επίλεκτων της πόλης του Καρπενησίου.

Οι Περιφερειακοί προπονητές σε συνεργασία με τους Ομοσπονδιακούς προπονητές επέλεξαν τους παρακάτω αθλητές που θα λάβουν μέρος στο τουρνουά:

ΕΣΚΑ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Κωστόπουλος Αναστάσης 2002 1,94 ΑΣΕ Δούκα

Σπυρόγλου Αναστάσης 2002 1,88 Α.Ε.Κ.

Ματσούκης Δημήτρης 2002 1,87 ΑΣΚ Τριπλή Κορώνα

Καραμανλής Βασίλης 2002 1,89 Γ.Σ. Περιστερίου

Καλογερόπουλος Γιάννης 2002 1,96 Γ.Σ. Περιστερίου

Σιδέρης Θάνος 2002 1,93 ΑΟ ΕΚΠ. «Ο Πλάτων»

Καρέλλας Παναγιώτης 2002 1,82 ΑΟ ΕΚΠ. «Ο Πλάτων»

Καλύβας Γιώργος 2003 1,99 Ηλυσιακός Α.Ο.

Κατσογιάννης Δημήτρης 2003 1,89 Σ.Κ. Άνοιξης

Οικονομίδης Άγγελος 2003 1,90 ΑΣΚ Τριπλή Κορώνα

Νάσσης Γιάννης 2003 1,80 Α.Ε. Πεντέλης

Αρσενικός Δημήτρης 2002 1,90 Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής

ΕΣΚΑΝΑ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Κολοβέρος Ιωσήφ 2002 1,83 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Οικονομόπουλος Σωτήρης 2003 1,80 Γ.Σ. Κρόνος

Κωστούλας Γιάννης 2002 1,80 Π.Ο.Κ. Έσπερος

Σκόρδος Άγγελος 2002 1,80 Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.

Κοκορέλης Αλέξανδρος 2002 1,87 Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.

Κουτσομάρης Χρύσανθος 2002 1,73 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Κάβουρας Σταμάτης 2002 1,85 Ε.Α. Νίκαιας

Φιλίππου Αντώνης 2002 1,94 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Μπουρλάκης Ιάσονας 2002 1,97 Πρωτέας Βούλας

Ρουκάς Χρήστος 2002 1,92 Ε.Α. Νίκαιας

Τόλιας Βασίλης 2002 1,90 Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.

Ορφανουδάκης Γιώργος 2002 1,94 Α.Ε. Ίκαρος Καλλιθέα

ΕΚΑΣΘ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Βουρτζούμης Απόστολος 2002 1,85 Α.Σ.ΑΡΗΣ

Νικολαϊδης Αλέξανδρος 2002 1,82 ΜΑΣ Μαντουλίδης

Χαρίτογλου Νίκος 2002 1,91 Α.Σ.ΠΑΟΚ

Παπαπασχάλης Πασχάλης 2002 1,82 Εύοσμος Δόξα Ελπίδας

Περρής Ανδρέας 2002 1,89 Εύοσμος Δόξα Ελπίδας

Πράπας Στέργιος 2002 1,93 Α.Σ. ΑΡΗΣ

Πετανίδης Γεώργιος 2003 1,92 Α.Σ.ΑΡΗΣ

Φίλιος Γεώργιος 2002 1,91 Α.Σ.ΠΑΟΚ

Παπασαβόγλου Αριστείδης 2002 1,92 Εύοσμος Δόξα Ελπίδας

Καλόγηρος Ανδρέας 2002 1,94 ΜΑΣ Μαντουλίδης

Κόνσουλας Ιωάννης 2002 1,94 Α.Σ.ΠΑΟΚ

Παπασαβόγλου Αναγνώστης 2002 1,94 Εύοσμος Δόξα Ελπίδας

ΕΣΚΑΒΔΕ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Χάχαλος Νικόλαος 2002 1,94 ΑΟ Βόνιτσας

Βαζούκης Ιωάννης 2002 1,87 Πρωτέας Ηγουμενίτσας

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Χρονόπουλος Δημήτρης 2002 1,81 ΣΔΥ Τρίπολης

Τσολάκης Νικόλαος 2003 1,95 ΓΣ Μεσσήνης

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Τσάμης Παναγιώτης 2002 1,97 ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας

Γεωργίου Γεώργιος 2003 1,92 Α.Σ. Τιτάνες Δράμας

Παναγιώτου Αγάπιος 2002 1,96 Απόλλων Δράμας

ΕΚΑΣΚΕΜ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Γιαννουλτσής Παναγιώτης 2002 1,94 ΑΣ Πανεδεσσαϊκός

Παπαδόπουλος Δημήτρης 2002 1,87 ΑΓΕ Πιερίας

Τζιοβάρας Κωνσταντίνος 2002 1,87 Σ.Φ.Κ. Πιερικός Αρχέλαος

ΕΚΑΣΔΥΜ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Παπαγιάννης Γιώργος 2002 1,81 ΑΕ Κοζάνης

Νέστορας Τάσος 2003 1,91 Αργος Ορεστικό

ΕΣΚΑΘ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Μαργαριτόπουλος Νίκος 2003 1,93 Κεραυνός Λάρισας

Δεμερλιώτης Κωνσταντίνος 2002 1,90 Ολυμπιακός Καρδίτσας

Τσαπράζης Νικόλαος 2002 1,86 Ολυμπιακός Βόλου

ΕΣΚΑΚ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Μάντικος Δημήτριος 2002 1,90 Πήγασος Άστρους

ΕΣΚΑΗ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Μαντσούκας Λευτέρης 2003 1,94 Προμηθέας Πάτρας

Καφεζάς Χρήστος 2002 1,87 Προμηθέας Πάτρας

ΕΚΑΣΚ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Παντουβάκης Γιάννης 2002 1,91 ΑΟΝΑ Ηρόδοτος

Βαμβουκάκης Γιάννης 2002 1,86 Ηράκλειο ΟΑΑ

ΕΣΚΑΣΕ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Κόνιαλης Μανώλης 2002 1,95 ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου

Παπαλέξης Χάρης 2002 1,95 ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας

ΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Κωνσταντούρας Γαβριήλ 2002 1,85 Κολοσσός

ΕΚΑΣΧ

Ονοματεπώνυμο Ετ. Γεν. Ύψος Σωματείο

Χασάπης Αστέριος 2003 1,88 ΑΟ Σιθωνίας «Οι Σίθωνες»

Basketblog15 Δεκεμβρίου 2016 - 16:36

Β' Εθνική: Οι κορυφαίοι της 11ης αγωνιστικής (Βορράς)

Αρκετοί παίκτες φυσικά ξεχώρισαν στην 11η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β' Εθνικής, ωστόσο, θα προσπαθήσουμε να επιλέξουμε τους πέντε καλύτερους, συν τον προπονητή, που θα φτιάξουν την ιδανική ομάδα... 1. Χρήστος Λάκκας (Καρδίτσα)Θα... παραχωρήσει για λίγο την θέση του ο Γιάννης Κυριακόπουλος (της Καστοριάς) αυτή την φορά. Ο Χρήστος Λάκκας λοιπόν, πρώην πόιντ γκαρντ των Αμαρουσίου, Ερυθραίας, Παγκρατίου, Φιλαθλητικού και Περιστερίου, μέσω Καρδίτσας, επιχειρεί νέο ξεκίνημα και με παρουσίες όπως αυτή κόντρα στον Πολύγυρο μπορεί να αισιοδοξεί πως τα καλύτερα έρχονται και για τον ίδιο και για τους Θεσσαλούς. 2. Ευθύμης Κοθράς (Φίλιππος Βέροιας)Θα εναλάσσεται στο ασόδυο με τον Λάκκα ο Ευθύμης Κοθράς του Φίλιππου Βέροιας, με τον παλιό άσο του Ηρακλή να προσφέρει για ακόμη ένα ματς καθοριστικές λύσεις και την ομάδα τουνα χαμογελά στο φινάλε του ματς με τον Ερμή Λαγκαδά, στον οποίο άλλωστε έπαιξε κατά το παρελθόν. 3. Νέστορας Κόμματος (Ερμής Αγιάς)Αγέραστος ο σχεδόν 40άρης φόργουορντ οδήγησει τον Ερμή Αγιάς στη νίκη επί του Χαρίλαου Τρικούπολη, αν και βέβαια η συμβολή των συμπαικτών του υπήρξε ξανά κομβική, ώστε να συνεχίσει να δουλεύει αρμονικά το σύνολο του κόουτς Γιασσάρη. 4. Σταμάτης Μπένας (Καστοριά)Σε θέση 4 θα τοποθετήσουμε τον Σταμάτη Μπένα της Καστοριάς. Ο πρώην άσος του Ερμή Λαγκαδά, του ΚΑΟΔ και του Ηρακλή ξέρει καλά τα μυστικά της θέσης και το απέδειξε εκ νέου κόντραστην ΧΑΝΘ. 5. Τόλης ΚουτσογιάννηςΩς πεντάρι θα έχουμε στην καλύτερη αρχική σύνθεση της αγωνιστικής και θα στηριχτούμε τον Τόλη Koυτσογιάννη την κολώνα της Ασπίδας Ξάνθης. Ο έμπειρος άσος των ακριτών, όποτε τα πράγματα ζόριζαν, φώναζε παρών και γέμιζε με την παρουσία του την γραμμή ψηλών της Ασπίδας. Προπονητής: Γιάννης ΧατζούληςΟ κόουτς Γιάννης Χατζούλης πανηγύρισε με το Στρατώνι την πιο συναρπαστική νίκη της αγωνιστικής, καθώς το ματς με τον Αίαντα, την ομάδα που κοουτσάρισε τα προηγούμενα χρόνια, κρίθηκε στην δεύτερη παράταση.

Basketblog13 Δεκεμβρίου 2016 - 11:14

Α2 Γυναικών: Οι διαιτητές της 9ης αγωνιστικής

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 9ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών, είναι:

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

1ος Όμιλος

Κοντόπευκου 19.15 Αγ. Παρασκευή-Κυρίαρχοι Γαρινή-Λαζόγκα (Λημνιάτης)

Ρεθύμνου 12.00 Αρκάδι-Άρης Πετρούπολης Καμήτσος-Καββαδάς (Πετράκης Ν.)

Μελισσίων 14.30 Μελίσσια-Ίκαρος Κ. Κόλιας-Χριστοδουλάκης (Παππάς)

Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολη-Φάρος Κερατσινίου Καλογριάς-Τεφτίκης (Αλέτρας)

Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Τρίπολη Κατσαπαράκης-Μαραγκάκης (Παπαγιαννόπουλος)

2ος Όμιλος

ΕΑΚ Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Πιερικός Αρχέλαος Λαδάς-Θεοδωρίδης (Τοζακίδης)

Νεάπολης Λάρ. 14.00 Ολύμπια Λάρ.-Γιάννινα Γρεκός-Πλατέλα (Βαρνάς)

ΕΑΚ Βόλου 12.00 Ολυμπιακός-Απόλλων Καλ. Σαρακενίδης-Χρυσάφης (Μόρφη Γ.)

Δ. Κραχτίδης 14.00 Τιτάνες Δράμας-Ασπίς 2001 Ξάνθης Τσούλης-Καρκαλέτσης (Λιρίδης)

ΔΑΚ Πυλαίας 13.30 Πυλαία-Ηρακλής Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Γρ. (Ανδρίτσος)

Κυριακή 18/12

ΔΑΚ Σερρών 14.00 Σέρρες-Αναγέννηση Ν.Ρ. Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ. (Γιαβρής)

Basketblog 8 Δεκεμβρίου 2016 - 12:07

A2 Γυναικών: Οι διαιτητές της 7ης αγωνιστικής

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 7ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής Γυναικών είναι:

1ος Όμιλος

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

Κοντόπευκου 19.15 Αγ. Παρασκευής-Φάρος Κερ. Τσάτσης-Σιδέρης (Μπουρνάς)

Σπόρτιγκ 13.00 Σπόρτιγκ-Κυρίαρχοι Π. Κοκ. Κοτσώνης-Δαβιδέλης (Παπαγιαννόπουλος)

Ρεθύμνου 12.00 Αρκάδι Ρεθύμνου-Ελευθερία Μοσχ. Ασημακάκη-Λεκατσάς (Πετράκης)

Μελισσίων 14.30 Μελίσσια-Τρίπολης Χουγιάζος-Χαϊνά (Πετράκης Μιχ.)

Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολις-Άρης Πετρούπολης Πλιάκας-Αθανασόπουλος (Μίχα)

2ος Όμιλος

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

ΕΑΚ Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Ασπίς 2001 Ξάνθη Χατζηκώστας-Ιορδανίδης (Καυχίτσας)

ΔΑΚ Σερρών 14.00 Σέρρες-Απόλλων Καλ. Γιαννούλης Στ.-Λάλλα (Γιαβρής)

Ν. Ρυσίου 12.00 Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος Θεοδωρίδης-Θωμόπουλος (Λαδόπουλος)

Νεάπολης Λαρ. 14.00 Ολύμπια Λαρ.-Πυλαία Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης (Αγορογιάννης)

ΕΑΚ Βόλου 12.00 Ολυμπιακός Β.-Ηρακλής Μελανίδης-Ντόγκας (Μόρφης Στ.)

Δ. Κραχτίδης 14.00 Τιτάνες Δράμας-Γιάννινα Βασιλόπουλος-Τσανακτσίδης (Λιρίδης)

Basketblog23 Νοεμβρίου 2016 - 19:43

Α2 Γυναικών: Οι διαιτητές της 6ης αγωνιστικής

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 6ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών, είναι:

1ος Όμιλος

Κυριακή 20 Νοεμβρίου

ΑΚΔ Τρίπολης 13.00 Τρίπολη – Αγία Παρασκευή Ασημακάκη-Χριστινάκης (Κουκάκης)

Έσπερου 12.00 Ίκαρος Καλλιθέας – Σπόρτιγκ Αντωνίου-Λύρας (Μπουρνάς)

Καμινίων 12.00 Κυρίαρχοι Π. Κοκ. – Αρκάδι Ρεθύμνου Σωτηρχέλης-Μυλωνάς (Σιώκας)

Πετρούπολης 14.30 Άρης Πετρούπολης – Μελίσσια Σιδερής-Λαζόγκα (Παπαδόπουλος Στ.)

Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχάτου – Ηλιούπολη Γρίβα-Χριστοδουλάκης (Μπεσκάκη)

2ος Όμιλος (6η αγωνιστική)

Κυριακή 20 Νοεμβρίου

Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής – Σταυρούπολη Γραικός-Τοκμακίδης (Τοζακίδης)

Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς 201 Ξ. – Σέρρες Μαλτέσιος-Πλατέλα (Σαλικίδης)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 14.00 Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου Πράττος-Καρκαλέτσης (Λαδόπουλος)

Σιδ. Σταθμού 14.00 Πιερικός Αρχ. – Ολύμπια Λάρισας Εμμανουήλ-Τσανακτσίδης (Παπαπέτρου)

ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 14.00 Γιάννινα – Ολυμπιακός Βόλου Πετανίδου-Τσούλης (Τζιμογιάννης)

ΔΑΚ Πυλαίας 12.30 Πυλαία – Τιτάνες Δράμας Γιαννούλης Αναστ.-Θωμόπουλος (Αχταρίδης)

Basketblog17 Νοεμβρίου 2016 - 18:33

Ο Στρόμπερι μιμήθηκε τον Μουτόμπο

Ο Ντι Τζέι Στρόμπερι έκοψε με εντυπωσιακό τρόπο τον Τζούλιαν Βον, για να κάνει εν συνεχεία τη χαρακτηριστική κίνηση με το δάχτυλο. "Όχι στο σπίτι μου", είπε και "κατέβασε" τον πρώην παίκτη των ΚΑΟΔ και ΠΑΟΚ (VIDEO).

Sport 2410 Νοεμβρίου 2016 - 16:15